10 PCS DN8 10 15 20 25 32 40 Silicone Gasket Flat Sealing Washer Spacer For
10 PCS DN8 10 15 20 25 32 40 Silicone Gasket Flat Sealing Washer Spacer For 1
10 PCS DN8 10 15 20 25 32 40 Silicone Gasket Flat Sealing Washer Spacer For 2
10 PCS DN8 10 15 20 25 32 40 Silicone Gasket Flat Sealing Washer Spacer For 3
Click to enlarge
All Sizes Homebrew Sanitary Food Grade VMQ Silicone Sealing Ring Gasket Seal For T Thread Union
Back to products
Clear
Add to quote loading
SKU: 2251832647971378 Category: Mechanical Shaft Seal
Share:
  • Description
  • Shipping & Delivery
Description
Standard or Nonstandard: Standard
Certification: NONE
Material: Silicon
Shape: Flat Gasket
Model Number: dn8/10/15/20/25/32/40
Type:Gasket
Material:Silicon
Working Tempearature:0-80 C
Size:DN 8/10/15/20/25
DN8:5x11x3mm
DN10:8x16x3mm
DN15:10x19x3mm
DN20:15x24x3mm
DN25:19x30x3mm
DN32:26x40x3mm
DN40:32x46x3mm
HTB18hLVGmtYBeNjSspaq6yOOFXag
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
We keeps large stock for fastest delivery
Tough Equipment & Tools, Pay Less
  • Premium Tough Quality.
  • Incredibly Low Prices.
  • Fast & Secure Delivery.
  • 30-Day Free Returns.
  • 24/7 Attentive Service.
We are dedicated to providing our customers with tough equipment & tools at incredibly low prices.
Related products
All Sizes Homebrew Sanitary Food Grade VMQ Silicone Sealing Ring Gasket Seal For T Thread Union 1
Mechanical Shaft Seal
Standard or Nonstandard: Standard Certification: NONE Material: Silicon Shape: Ring Gasket Model Number: 38×50.5mm Demension refer to the pictureMaterial:Food Grade SiliconeStandard:ISOApplication: Between Flat Adapter and
Select options
Quick view
10 12 14 15 16 17 18 20 22 24 25 28 30mm ID Mechanical Water
10 12 14 15 16 17 18 20 22 24 25 28 30mm ID Mechanical Water 1
Mechanical Shaft Seal
Select options
Quick view
10 50pcs VMQ White Silicone Ring Gasket CS 2mm OD 5 110mm Food Grade Waterproof Washer
10 50pcs VMQ White Silicone Ring Gasket CS 2mm OD 5 110mm Food Grade Waterproof Washer 1
White Silicone Ring Gasket CS 2mm OD 5 ~ 110mm Food Grade Waterproof Washer Rubber silicone gasket rubber o-ring
  Origin: Mainland China Standard or Nonstandard: Standard Certification: NONE Material: Silicon Shape: Ring Gasket Model Number: Silicone 2.0mm Type: Sealing O-Ring Gasket Material: Silicone(Food Grade) Thickness: 2.0mm Outer
166 Series Fit 1 2 5 8 3 4 7 8 1 Mechanical Shaft Seal With
166 Series Fit 1 2 5 8 3 4 7 8 1 Mechanical Shaft Seal With 1
  Model Number: M5/6/8/10 Fit Shaft Diameter:mm – Inch12.7mm = 1/2″15.88mm = 5/8″19.05mm = 3/4″22.23mm = 7/8″25.4mm = 1″ Materials:•Stationary Ring:Ceramic•Rotary
10pcs VMQ White O Ring Gasket CS 3mm OD 10 100mm Silicone Food Grade O Rings
10pcs VMQ White O Ring Gasket CS 3mm OD 10 100mm Silicone Food Grade O Rings 1
White O Ring Gasket CS 3mm OD 10 ~ 100mm Silicone Food Grade o-rings silicon ring high temperature gasket
Model Number: Silicone 3mm Type: Sealing O-Ring Gasket Material: Silicone(Food Grade) Thickness: 3mm Outer Diameter: 10mm ~ 100mm Heat Resistance: +200Deg.C Cold Resistance: -55Deg.C Hardness: 55 Color: White Feature: Wear-resistant,
5PCS Fit 19mm Pipe X 159mm O D Sanitary Tri Clamp Ferrule Silicone Sealing Strip Gasket
5PCS Fit 19mm Pipe X 159mm O D Sanitary Tri Clamp Ferrule Silicone Sealing Strip Gasket 1
5PCS Fit 19mm-Pipe x 159mm O/D Sanitary Tri Clamp Ferrule Silicone Sealing Strip Gasket Ring Washer For Homebrew Dairy Product
Model Number: 19mm-159mm Material: Silicon Shape: Grooved Gasket Standard or Nonstandard: Standard Each bid for 5 PCS! Material: Silicon RubberType: Tri ClampUses: used in
1 2 5 10pcs White Round Silicone Rubber Sheet Seal Gaskets Pad Diameter 30 40 50
1 2 5 10pcs White Round Silicone Rubber Sheet Seal Gaskets Pad Diameter 30 40 50 1
Shape: Flat Gasket Standard or Nonstandard: Nonstandard Color: White Diameter: 30-100mm Thick: 1mm 2mm 3mm Hardness: 45A-55A New Product Big Discount 1pcs Transparent Silicone Pad Clear
104 Series CE CA NBR 12 14 15 16 17 18 19 20 22 25 30
104 Series CE CA NBR 12 14 15 16 17 18 19 20 22 25 30 1
104 Series CE/CA/NBR 12 14 15 16 17 18 19 20 22 25 30 35 45mm Mechanical Shaft Seal For Water Pump