M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 1
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 2
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 3
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 4
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 5
Click to enlarge
Back to products
12V 24V 110V 220V 15 25 30 50mm 1 20 Meters Waterproof Flexible Silicone Heater Strip
M10/12/14/16/20/22-M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For Air Compressor Lathe
Clear
Add to quote loading
SKU: 2255799825848983-1 Category: Fitting Adapter
Share:
  • Description
  • Shipping & Delivery
Description
Certification: NONE
Origin: Mainland China
Type: Fittings
Model Number: M10/12/14/16/20/22
Thread x Pitch
M10x1mm
M12x1.25mm
M12x1.5mm
M14x1.5mm
M16x1.5mm
M18x1.5mm
M20x1.5mm
M22x1.5mm
M24x1.5mm
M26x1.5mm
M27x1.5mm
M27x2mm
M30x1.5mm
M33x1.5mm
M33x2mm
M36x1.5mm
M36x2mm
M39x1.5mm
M40x1.5mm
M42x1.5mm
M42x2mm
M48x1.5mm
M48x2mm
M60x2mm
Material:Aluminum
Use:Air Compreesor,Lathe
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
We keeps large stock for fastest delivery
Tough Equipment & Tools, Pay Less
  • Premium Tough Quality.
  • Incredibly Low Prices.
  • Fast & Secure Delivery.
  • 30-Day Free Returns.
  • 24/7 Attentive Service.
We are dedicated to providing our customers with tough equipment & tools at incredibly low prices.
Related products
6 8 10 12 14 15 16 19 20mm Hose Barb 1 2 BSP 304 Stainless
6 8 10 12 14 15 16 19 20mm Hose Barb 1 2 BSP 304 Stainless 1
6 8 10 12 14 15 16 19 20mm Hose Barb 1/2″ BSP 304 Stainless Steel Bulkhead Ball Valve Tap Faucet Switch Water Tank Beer Keg RO
Fitting Adapter
Structure: Needle Port Size: Fit 6 8 10 12 14 15 16 19 20mm Power Source: DC Standard or Nonstandard: Standard Media: Gas Certification: NONE Material: Stainless
Select options
Quick view
1 8 1 4 3 8 1 2 3 4 1 BSPP NPT Female Hex Coupling
1 8 1 4 3 8 1 2 3 4 1 BSPP NPT Female Hex Coupling 1
Fitting Adapter
Connection: Female Material: Stainless steel Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ 3/4″ 1″ Type: Coupling Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material:304 Stainless
Select options
Quick view
K25 4 233mm 0 5 0 75 1 1 5 2 2 5 3 4 5
K25 4 233mm 0 5 0 75 1 1 5 2 2 5 3 4 5 1
6 35 8 10 12 7 15 16 19 25 28 32mm Pure Copper End Feed
6 35 8 10 12 7 15 16 19 25 28 32mm Pure Copper End Feed 1
6.35 8 10 12.7 15 16 19 25 28 32mm Pure Copper End Feed Solder Reducer Plumbing Pipe Fitting Connector Coupler Air Conditioner
Connection: Welding Material: copper Head Code: Round Technics: Casting Type: Coupling Shape: Reducing Hose Inner Diameter: 32mm mm to Inch6.35mm = 1/4″  (Fit US DN4 1/8″ Pipe)9.52mm
  Certification: NONE Origin: Mainland China Type: Fittings Model Number: M10/12/14/16/20/22 Thread x Pitch M10x1mm M12x1.25mm M12x1.5mm M14x1.5mm M16x1.5mm M18x1.5mm M20x1.5mm M22x1.5mm M24x1.5mm M26x1.5mm
Double Ferrule 1 5 2 Tri Clamp 1 1 4 1 1 2 BSP Male Sanitary
Double Ferrule 1 5 2 Tri Clamp 1 1 4 1 1 2 BSP Male Sanitary 1
Hose Inner Diameter: 32mm Material:SUS 304 Stainless SteelDN32:1-1/4″ BSP MaleDN40:1-1/2″ BSP MaleThread-  Center Ferrule- Top FerruleDN32-K64mm-K50.5mmDN32-K64mm-K64mmDN40-K64mm-K64mmDN32-K64mm-K50.5mmDN32-K64mm-K64mmDN40-K64mm-K64mm
4 5 6 7 8 9 10 16 25mm Push Button Press Fit Ball Oiler Grease
4 5 6 7 8 9 10 16 25mm Push Button Press Fit Ball Oiler Grease 1
  Origin: Mainland China Certification: NONE Connection: Female Material: copper Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 6/8/10/12mm Type: Nipple Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material: Brass Material:Brass,SteelDiameter x Height6x6mm8x8mm8x10mm10x9mm10x12mm12x12mm16x20mmConnection:Press