M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 1
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 2
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 3
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 4
M10 12 14 16 20 22 M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For 5
Click to enlarge
45 Degree SAE Flare 1 4 3 8 1 2 3 4 OD Tube Equal Reducer
Back to products
M10/12/14/16/20/22-M60 Metric Male Aluminum Oil Sight Glass Window Use For Air Compressor Lathe
Clear
Add to quote loading
SKU: 2255799825848983 Category: Fitting Adapter
Share:
  • Description
  • Shipping & Delivery
Description
Certification: NONE
Origin: Mainland China
Type: Fittings
Model Number: M10/12/14/16/20/22
Thread x Pitch
M10x1mm
M12x1.25mm
M12x1.5mm
M14x1.5mm
M16x1.5mm
M18x1.5mm
M20x1.5mm
M22x1.5mm
M24x1.5mm
M26x1.5mm
M27x1.5mm
M27x2mm
M30x1.5mm
M33x1.5mm
M33x2mm
M36x1.5mm
M36x2mm
M39x1.5mm
M40x1.5mm
M42x1.5mm
M42x2mm
M48x1.5mm
M48x2mm
M60x2mm
Material:Aluminum
Use:Air Compreesor,Lathe
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
We keeps large stock for fastest delivery
Tough Equipment & Tools, Pay Less
  • Premium Tough Quality.
  • Incredibly Low Prices.
  • Fast & Secure Delivery.
  • 30-Day Free Returns.
  • 24/7 Attentive Service.
We are dedicated to providing our customers with tough equipment & tools at incredibly low prices.
Related products
1 5 2 Tri Clamp X 19 25 32 38 45mm Pipe OD 304 Stainless Steel
1 5 2 Tri Clamp X 19 25 32 38 45mm Pipe OD 304 Stainless Steel 1
1.5″ 2″ Tri Clamp x 19/25/32/38/45mm Pipe OD 304 Stainless Steel Braided Soft Tube Bellow For Homebrew 500 700 1000 1500 2000mm
Fitting Adapter
Material: Stainless steel Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 38/51mm Type: Bushing Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material:304 Stainless Steel Max Pressure:1.6 Mpa. 16 Bar
Select options
Quick view
1 8 1 4 3 8 1 2 NPT Male X 3 4 6 8 10
1 8 1 4 3 8 1 2 NPT Male X 3 4 6 8 10 1
1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ NPT Male x 3 4 6 8 10 12 14 16 18 20mm OD 304 Stianless Steel Pipe Fitting Compression Tube Union Connector
Fitting Adapter
Connection: Male Material: Stainless steel Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 1/8″ Type: Union Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm 1/8″ Tube OD≈3.175mm 1/4″ Tube OD≈6.35mm 3/8″
Select options
Quick view
Certification: NONE Connection: Welding Material: Stainless steel Head Code: Other Technics: Casting Model Number: 1/8″ 1/4″ 3/8″ 1/2″ 3/4″ Type: Cap Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material:304  316
3 4 5 6 8 10 12 14 16 19 25mm Hose Barb Equal Reudcing Elbow
3 4 5 6 8 10 12 14 16 19 25mm Hose Barb Equal Reudcing Elbow 1
3 4 5 6 8 10 12 14 16 19 25mm Hose Barb Equal Reudcing Elbow Connector Hosetail 90 Deg Adapters Transfer Brass Pipe Fitting Fuel
  Origin: Mainland China Certification: NONE Connection: Flange Material: Other Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 6/8/10/12/14/16mm Type: Elbow Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material:BrassConnection6-6mm8-8mm10-10mm12-12mm14-14mm16-16mm6-4mm8-4mm10-4mm8-6mm10-6mm12-6mm10-8mm12-8mmMax Pressure:8 BarMax Temperature:90
4 5 6 7 8 9 10 16 25mm Push Button Press Fit Ball Oiler Grease
4 5 6 7 8 9 10 16 25mm Push Button Press Fit Ball Oiler Grease 1
  Origin: Mainland China Certification: NONE Connection: Female Material: copper Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 6/8/10/12mm Type: Nipple Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm Material: Brass Material:Brass,SteelDiameter x Height6x6mm8x8mm8x10mm10x9mm10x12mm12x12mm16x20mmConnection:Press
  Certification: NONE Origin: Mainland China Type: Fittings Model Number: M10/12/14/16/20/22 Thread x Pitch M10x1mm M12x1.25mm M12x1.5mm M14x1.5mm M16x1.5mm M18x1.5mm M20x1.5mm M22x1.5mm M24x1.5mm M26x1.5mm
45 Degree SAE Flare 1 4 3 8 1 2 3 4 OD Tube Equal Reducer 1
  Origin: Mainland China Certification: NONE Connection: Male Material: Brass Head Code: Hexagon Technics: Casting Model Number: 1/4″ 3/8″ 1/2″ 3/4″ OD Type: Nipple Shape: Equal Hose Inner Diameter: 32mm